Çocuk Psikolog Yardımıyla Çocuğunuzun Sorunlarına Doğru Yaklaşımlar

Çocuk Psikolog Nedir?

Çocukların psikolojisini bilen ve ona uygun yöntemleri uygulayan kişiye çocuk psikolog denir. Daha geniş anlamıyla çocuk psikoloğu 0-18 yaş arası çocukların ruhsal ve duygusal gelişimini izleyen ve bu alanlardaki sorunların çözümünde yardımcı olan uzmanlardır. Çocuk psikologları, bu yaş aralığındaki çocukların bireysel, sosyal ve psikolojik olarak dengeli gelişmesine yardımcı olup herhangi bir problem durumunda doğru yaklaşımları bilen kişilerdir.

Halil Özgen hocamız 25 yıllık çalışma ve akademik hayatında birlikte olduğu uzman psikolog ekibiyle çocukların yaşadıkları sorunların çözümleri konusunda uzun yıllardır çalışmalar yapmaktadır. Bu amaçla Halil Özgen hocamız Adana ve Osmaniye illerinde 15.000’den fazla aktif danışmanlık hizmeti vermiştir. Anne ve babalara çocuk gelişiminde yaşanılan sorunların ortadan kalkması adına problem çözme teknikleri çalışmaktadırlar.

Hocamız ve ekibi Osmaniye’de ve yurt genelinde yapmış olduğu seminerlerde çocuk eğitimi konusunda doğru bilinen yanlışları düzeltme amacıyla anne babalara bilgilendirici ve önleyici danışmanlık hizmetleri vermektedir. Özellikle gelişim döneminde anne ve baba tarafından duygusal bütünlüğü bozulan çocuklarda meydana gelen çocukluk yarasının kişilik gelişimini olumsuz yönde etkilemektedir. Ergenlik sorunları ise ailelerin baş etmekte en çok zorlandığı alanlar olmuştur.

Osmaniye Çocuk Psikoloğu Yorumları

Halil Özgen
HALİL ÖZGEN HAKKINDAKİ YORUMLARI OKU

Adana Özel Aile Danışmanlığı ve Osmaniye Psikolojik Danışmanlık Merkezinde uzun yıllardır aktif olarak çalışan ve 15.000 den fazla danışmanlık tecrübesi olan Halil Özgen hocamız çocuk ve ergenlerin sorunlarıyla boğuşan ve süreci yönetmekte zorlanan ailelere en doğru desteği vermektedir. Sitemizdeki yorumları inceleyerek Halil Özgen hocamız hakkındaki yorumlarını okumak için TIKLAYINIZ.

Yaşadığınız sorunlar konusunda Halil Özgen hoca ve uzman psikolog ekibiyle Adana ve Osmaniye illerinde YÜZ YÜZE veya dünyanın her yerinden ONLİNE TERAPİ almak isterseniz sitenin sol altındaki arama butonuna veya sağ alt köşesindeki whatsapp butonuna tıklayarak seanslar ve ücretler hakkında 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Çocuk Psikolojisi Hakkında Her Şey

Çocuk psikolojisi, merkezine çocukları alan ve ebeveynleri de sürece dahil eden psikoloji bilim dalıdır. Bu disiplin içinde pek çok farklı alan vardır ama hepsinin ortak amacı, çocuğun yararını üstün tutmaktır. Çocuğun bedensel ve sosyal olarak sağlıklı hale gelebilmesi ve bu iyilik durumunun kalıcı olabilmesi için belli bilimsel teknikleri kullanır.

Çocuklarda görülen hiperaktivite ve dikkat dağınıklığı, korku ve kaygı problemleri, karşı gelme ve inatçılık, tuvalet alışkanlığı ve alt ıslatma problemleri çocuk psikolojisi konularıdır. Ayrıca tik, tırnak yeme, yalan söyleme, öfke sorunu, kardeş kıskançlığı, saç yolma, öğrenme güçlüğü, konuşma güçlüğü gibi konular da bu süreçlere dahildir. Bizler Osmaniye Uzman Psikolog ekibimizle, çocuklara psikolojik destek olmaktayız. Ebeveynlere çocuğun bu sorunlarının çözümünde ne türden hatalar yaptığı, yapılan yanlış davranışın nasıl düzeltilmesi gerektiği anlatılıyor. Ayrıca çocuğa yaklaşımda doğru davranışın neler olabileceği konusunda bilgilendirici danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Çocuk Psikoloğu Ne İş Yapar?

Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi ve Osmaniye Psikolojik Danışmanlık merkezi olarak uzman çocuk psikolog ekibimiz aracılığıyla çocukların ve ailelerin yaşantısını daha iyiye götürmeyi hedeflemekteyiz. Bu anlamda yaptığımız çalışmalarla merkezimize gelen her çocuğun yaşam becerilerine destek olmaktayız. Bununla birlikte Halil Özgen hocamız ve tecrübeli ekibi Adana ve Osmaniye illerindeki psikolojik danışmanlık merkezlerinde hizmet vermektedir.

Çocukların gelişim süreçleri, bedensel, ruhsal ve sosyal gelişim şeklinde ayrılmaktadır. Çocukların sağlıklı bireyler olarak topluma karışabilmesi için bu alanların her birinin sağlıklı gelişmesi gerekmektedir. Buna karşın bu sac ayağının herhangi birinde sorun yaşanırsa işte o noktada devreye Osmaniye çocuk psikoloğu ekibimiz dahil oluyor. Bizler sorunun çözümünde gerekli desteği verip hem çocuğun hem de etkileşimde bulunduğu bireylerin yaşam kalitesini artırmayı hedefliyoruz. Bu anlamda merkezimize danışan her çocuğa özel programlar yapıp geçirdikleri zor süreci en az zararla atlatmalarını sağlıyoruz.

Çocuğun ahlak ve vicdan mekanizmasının oluşmasında anne ve babanın farkında olmadan yapmış olduğu hatalar ve bunun sonucunda bilinçaltında meydana gelen travmalar önemlidir. Anne ve babalar tarafından görünmeyen bu bilinçaltı süreçlerinin çocuğun geleceklerini nasıl kontrol altına aldığı, kişilik gelişimlerini nasıl olumsuz yönde etkilediğini biliyoruz. Okulda pasif, sorumsuz, tembel, ergenlikte istenmeyen yalnız bir çocuk haline geldikleri bu olumsuzluklar danışmanlık süreçlerinde çözüme kavuşturulmaktadır. Güler yüzlü ve alanına hakim olan Osmaniye çocuk psikolog ekibimiz sayesinde gönül rahatlığıyla merkezimize gelen her aileye hak ettiği sağlıklı yaşamı sunmaya gayret ediyoruz.

halilozgen02
HALİL ÖZGEN KİMDİR?

Çocuğumu Hangi Uzmana Götürmeliyim?

Çocuğunuzu götüreceğiniz uzman, çocuğunuzun yaşadığı soruna göre değişmektedir. Çocuğunuz altını ıslatıyorsa, hiperaktivite sorunu ya da travma sonrası stres bozukluğu varsa götüreceğiniz kişi, çocuk psikolojisinden anlayan bir isim olmalıdır. Çocuğunuzun sorunu, psikoloji kaynaklı değilse o zaman Osmaniye’de çocuk pedagogu bir seçenek olmalıdır.

Çocuğun duygusal bütünlüğünü esas alan bu çocuk ve ergen danışmanlığı hizmetleri ile empati kurma becerileri olan bilinçli anne ve babalar oluşturma gayretimiz Halil Özgen hocamız liderliğinde uzun yıllardır devam etmektedir. Çocuğunuzla ilgili sorunlarla mücadele edemediğinizi, çocuğunuzun daha verimli ve mutlu olması için psikolojik destek almanın gerekli olduğunu düşünüyorsanız uzmanlarımızla her zaman yardıma hazırız.

Osmaniye Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz aynı zamanda okul dönemi çocuklara ve ergenlere eğitim danışmanlığı hizmeti ile de çocuğun akademik başarısının artırılması için çocuğa ve aileye gerekli çocuk psikolojisi desteği veren kurumdur. Dolayısıyla “çocuğum tembel” yakınmasının “çocuğum artık sorumluluklarını biliyor “övünmesine dönüşmesine yardımcı oluyoruz. Gerektiğinde tıbbi destek için sizi doğru kurumlara yönlendirerek çocuğunuzun fiziksel ve ruhsal sağlık sorunlarını çözmenize yardımcı oluyoruz.

Çocuk Psikoloğu mu Pedagog mu?

Bu ayrımda önemli olan iki disiplinin de hakim olduğu yeterlilikleri bilmektir. Çocuk pedagogu, sanıldığının aksine çocuk psikolojisi üzerinde bir yeterliliğe sahip değildir. Onun alanı eğitimdir ve psikolojiyi sadece eğitim bağlamında kullanabilir.

Çocuk psikoloğu ise psikoloji eğitiminden sonra master programıyla çocuk psikolojisi alanında eğitim alan donanımlı kişilerdir. Sonuçta Osmaniye’de psikolojik destek ihtiyaçlarında çocukları götürmeniz gereken adres, merkezimizdeki uzman psikolog ekibimiz olmalıdır.

Pedagog ile Çocuk Psikoloğu Arasındaki Farklar Nelerdir?

Her ikisinin de çalışma alanı çocukların sorunları üzerinedir. Ancak Pedagog çocuk psikolojisi konusunda tam donanımlı bir eğitime sahip değildir.  Çocuk psikologları üniversite eğitiminin üstüne master yapmış olmalıdır. Pedagogların master yapma zorunluluğu yoktur.

Pedagog sadece çocuğun eğitimi konusunda destek verebilirken çocuk psikoloğu eğitim de dahil olmak üzere pek çok sorunda çocuğa ve aileye destek olabilmektedir. Yani Osmaniye çocuk psikologları pedagogun görev ve işlemlerini tek başına yürütebilir.

Osmaniye Çocuk Psikolojisi Randevusu Nasıl Alınır?

Psikolojik sorun yaşayan çocuğunuz için hızlı adımlar atmanız önemlidir. Çünkü çocuklarımız değerlidir ve onların değerlerini korumak bizim en önemli görevimizdir. Bu değerlerden biri de onları psikolojik olarak hayata hazırlamaktır. Ve bunun için yapmanız gereken şeylerden biri de psikolojik destek almanızdır.

Osmaniye Psikolojik Danışmanlık merkezimizde başta Halil Özgen hocamız olmak üzere tüm çocuk psikolog ekibimizden randevu alabilirsiniz. Çocuğunuzun sorunları için randevu almak isterseniz web sitemizdeki telefondan bizi arayabilir ya da whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Adana ve Osmaniye illerindeki psikolojik danışmanlık merkezlerimizdeki çocuk psikoloğu uzmanlarımız, Halil hocamız eşliğinde çocuklar üzerinde yapılan çalışmaları yakından takip eden ve kendini sürekli geliştiren profesyonellerdir. Önceliğine çocuğu koyan bu uzmanlar, çocuklar konusunda tüm hassasiyetlerin farkında hizmet vermektedir.

Osmaniye Çocuk Psikolog Ücretleri Ne Kadar?

Osmaniye çocuk psikolog ücretleri konusunda en uygun fiyatlı danışmanlık hizmetini sunmaktayız. Merkezimiz, verdiğimiz hizmetin kalitesine göre oldukça uygun fiyatlı psikolojik destek hizmetimizle diğer tüm merkezlerden fark oluşturmaktadır.

Osmaniye’de psikolojik danışmanlık ücretleri oldukça fazla değişiklik göstermekle birlikte rakamlar en düşük 500 TL ile en yüksek 1500 TL arasındadır.  45 ile 60 dakikalık seans süresi sonucunda merkezimizde ücret en alt sınırda tutularak 500 TL olarak belirlenmiştir. Online çocuk psikolog seans ücretleri daha düşük olduğundan 500 TL olarak belirlenmiştir.

Dilerseniz sizde Halil Özgen hocamız ve uzman psikolog ekibine çocuklarınızın sorunu için rahatlıkla başvurabilirsiniz. Sorunların çözümünde aktif olarak rol alan uzmanlarımız çocuk ve ergen sorunlarında özveri ile çalışmaktadır.

Osmaniye En İyi Çocuk Psikolog Tavsiyesi

En iyi çocuk psikolog tavsiyesi listelerinde baş sırada yer alan Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığınca onaylı Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi ve Osmaniye Psikolojik Danışmanlık Merkezi psikolog ekibi olarak, danışanlarımızın memnuniyetleri sayesinde bu payeye ulaşan bir kurumuz. Çocuklarınızın psikolojik sağlığını en az sizin kadar önemseyen profesyonel ekiple özverili danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

Ekibimiz başta Halil Özgen hocamız olmak üzere alanına hakim, yeniliklere açık ve psikoloji bilim etiğine uygun hareket eden oldukça güçlü bir ekiptir. Çocukların ve ailelerin hassasiyetlerine karşı özenli, güler yüzlü ve kendinizi yanında rahat hissedeceğiniz Adana ve Osmaniye illerinde uzman psikolog kadrosuyla hizmet veren merkezlerimiz, tanıdıklarınıza çocuk psikoloğu tavsiye edebileceğiniz danışma merkezidir.

Siz de çocuğum değerli ve çocuğumun psikolojisi önemli diyorsanız merkezimizdeki uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Ruh sağlığı yerinde çocuklarla birlikte sağlıklı geleceğe adım atalım. Hem siz kazanın hem de toplum kazansın.

Online Çocuk Psikoloğu Desteği

Osmaniye Psikolojik Danışmanlık merkezimizden uzakta bir yerde yaşıyorsanız dilerseniz sizlerde Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden online psikolog desteği alarak, uzakta da olsanız çocuğunuzla yaşadığınız sorunlardan kurtulabilirsiniz. Online çocuk psikoloğu ücretleri 500 TL olup Halil Özgen hocamız ile görüşmek ve detaylı bilgi almak için ekranın altındaki telefon veya whatsapp butonlarını kullanarak iletişime geçmeniz yeterlidir. Asistanımız yaşadığınız çocuk ve ergen sorunları hakkında sizi hocamız ile görüştürecek ve ön görüşme yapma imkanına sahip olabileceksiniz. Yaşadığınız sorunların adeta kartopu gibi büyümesine izin vermeyin, çocuklarınızın yaşamınızı güzelleştirmeye gayret gösterin. Çocuklarınız için hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız.

Osmaniye Çocuk Psikolojisi Konuları

 • Hiperaktivite ve Dikkat Dağınıklığı (DEHB)
 • Özgül Öğrenme Güçlüğü (Disleksi)
 • Tuvalet Alışkanlığı
 • Alt Islatma Problemleri
 • Anne ve baba bağımlılığı
 • Anne ve baba ayrılığı
 • Tırnak yeme, parmak emme ve Tik
 • Yeme bozukluğu
 • Gece korkusu ve gece terörü
 • Kardeş Kıskançlığı
 • Fobi ve Korkular
 • Çalma Hastalığı (Kleptomani)
 • Öfke Nöbeti
 • Yalan Söyleme
 • Uyum Sorunu ve Davranış Bozukluğu

Sizi Arayalım

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurmak için bir dakikanızı ayırın yada bizi arayın. İlk randevunuzu ayarlamak için sizinle iletişime geçelim.


  error: Content is protected !!