Halil Özgen

1975 Adana doğumlu Halil Özgen, aile ve evlilik danışmanlığı alanında geniş deneyime sahip, saygın bir uzmandır. Mersin’de ilköğretimini, Adana’da lise eğitimini tamamladıktan sonra, Süleyman Demirel Üniversitesi, Başkent Üniversitesi ve Mersin Çağ Üniversitesi’nde Psikoloji alanında eğitim aldı. “Evli kadınlarda duygusal zeka ve evlilik uyumu ilişkisi” başlıklı tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamlayan Özgen, bu alandaki akademik bilgisini pratiğe dökerek birçok aileye yardımcı olmuştur. Tez çalışmasını indirmek için TIKLAYINIZ.

Bilimsel Katkılar ve Yayınlar

2019 yılında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından düzenlenen 7. Örgütsel Davranış Kongresi’nde “Duygusal zekanın evlilik uyumları üzerindeki etkisi” konulu bilimsel çalışmasını sunmuş ve bildiriler kitabında yer almıştır (sayfa 386-396). Bildiri Kitabını indirmek için TIKLAYINIZ. Halil Özgen’in evlilik ve duygusal zeka konulu makaleleri ESCI’de taranan bilimsel dergilerde yayınlanmıştır. Makaleyi okumak için TIKLAYINIZ.

Halil Özgen
HALİL ÖZGEN HAKKINDAKİ YORUMLARI OKU

Kariyer ve Uzmanlık Alanları

Halil Özgen, Uluslararası Ruh Sağlığı Psikoterapi Derneği üyesi olup, kariyeri boyunca uluslararası bir üniversitede psikoloji lisans ve yüksek lisans öğrencilerine danışmanlık yapmıştır. 28 yıllık başarılı çalışma hayatının ardından emekli olan Özgen, halen T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı izniyle açılan Özel Adana Kariyer Aile Danışmanı Merkezinde hizmet vermektedir.

Aile Danışmanlığı

Halil Özgen, Adana, Mersin ve Osmaniye illerinde aktif olarak danışmanlık hizmeti sunar. Bu bölgelerde yüz yüze seanslar düzenler. Ayrıca, online seanslar aracılığıyla Türkiye ve dünya genelindeki danışanlarına da destek verir. Böylece, coğrafi kısıtlamalar olmaksızın daha geniş bir kitleye ulaşır ve onlara profesyonel yardım sağlar.

Özgen, evli çiftlere, anne-babalara, çocuklara ve ergenlere aile danışmanı unvanı ile rehberlik etmektedir. Bugüne kadar 15.000’den fazla aile danışmanlığı seansı gerçekleştirmiştir. Özgen, aile içi iletişimi güçlendiren ve mutlu bireyler oluşturan Bilişsel Davranışçı Aile – Evlilik Danışmanlığı hizmeti ile tanınmaktadır.

Aile ve Evlilik Danışmanlığı, aile bireylerinin evlilik kurumu içinde karşılaştıkları sorunları çözmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için özel teknikler ve stratejiler kullanan etkili bir psikoterapi yöntemidir. Halil Özgen, Bilişsel Davranışçı Aile ve Evlilik Danışmanlığı hizmeti ile aile içi iletişimi güçlendirerek mutlu bireyler oluşturmayı hedeflemektedir.

Uzman Kadro ve Eğitim

Üniversite eğitiminde büyük katkıları olan Prof. Dr. Şükrü Uğuz, Prof. Dr. Bekir Aydın Levent, Prof. Dr. Nurgül Özpoyraz ve Doç. Dr. Soner Çakmak gibi değerli hocalarına minnettarlığını dile getiren Özgen, ekibinde bulunan uzman psikolog ve klinik psikologlarla birlikte psikolojik danışmanlık hizmetlerini başarıyla yönetmektedir.

Halil Özgen’in uzmanlık alanında sunduğu hizmetler, ailelerin ve bireylerin sağlıklı ve güçlü ilişkiler kurmalarına yardımcı olmaktadır. Onun danışmanlığındaki aileler, sosyal çevreleriyle uyum ve iletişim problemlerini profesyonel destek alarak çözmektedir.

Sizi Arayalım

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurmak için bir dakikanızı ayırın yada bizi arayın. İlk randevunuzu ayarlamak için sizinle iletişime geçelim.


    error: Content is protected !!