Psikolojik Danışmanlık Hizmeti Alınacak Durumlar Nelerdir?

Osmaniye Psikolojik Danışmanlık Nedir?

Osmaniye’de Psikolojik Danışmanlık, uzman psikolog ve psikolojik danışman tarafından düzenlenen, danışanların hayat kalitesini artırmaya yönelik olan profesyonel bir hizmettir. Danışmanlık hizmetleri konusunda hedef, kendini mutsuz hisseden, hayata dahil olmakta zorlanan ve uyum sorunu yaşayan bireylere ve çevresindeki kişilere yardımcı olmaktır. Bu yardımda esas, danışanların olaylara farklı pencerelerden bakmalarını sağlamak, çevresindekilerle ilişkileri üzerinde düşündürtmek ve pek çok yöntem kullanarak danışanların sorgulamalarını sağlamaya çalışmaktır.

Halil Özgen
HALİL ÖZGEN HAKKINDAKİ YORUMLARI OKU

Osmaniye’de uzun yıllardır aktif olarak çalışan ve 15.000 den fazla danışmanlık tecrübesi olan Halil Özgen hocamız sorunlarla boğuşan ve süreci yönetmekte zorlanan kişilere en doğru desteği vermektedir. Halil Özgen hocamız hakkında danışanlarımızın sitemizdeki yorumlarını okumak için TIKLAYINIZ.

Yaşadığınız sorunlar konusunda Halil Özgen hoca ve uzman psikolog ekibiyle Adana ve Osmaniye illerinde YÜZ YÜZE veya dünyanın her yerinden ONLİNE TERAPİ almak isterseniz sitenin sol altındaki arama butonuna veya sağ alt köşesindeki whatsapp butonuna tıklayarak seanslar ve ücretler hakkında 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Osmaniye’de Psikolojik Danışmanlık Hizmeti Alınacak Durumlar Nelerdir?

Osmaniye’de Psikolojik danışmanlık hizmeti alınacak durumlar pek çok başlık altında incelenebilir. Genel anlamda insan psikolojisini olumsuz etkileyecek her durumda danışmanlık hizmeti verilebilir ya da alınabilir. Burada temel ölçüt olumsuz hisler ve bu hislerin davranışa olumsuz olarak yansımasıdır. İnsanlar hayatını idame ettirirken sorunlar yaşıyorlarsa, yaşam kaliteleri düştüyse ve günlük hayatı ve etraftakileri olumsuz etkileyen durumlar mevcutsa psikolojik danışmanlık hizmeti almanın vakti gelmiş demektir. Eğer siz de altta yazılanlardan birini ya da bir kaçını yaşıyorsanız Osmaniye’de psikolog desteği için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 • Sürekli mutsuzsanız. Ya da ruh halinizdeki dengeyi koruyamayıp sürekli dalgalanmalar yaşıyorsanız.
 • Uyku ve yemek probleminiz varsa
 • Sürekli kilo alıp veriyorsanız
 • Sorunlarınızdan kaçmak için bağımlılık yapan maddelere sığınıyorsanız
 • Karar almakta güçlük çekiyorsanız
 • Enerji problemleri yaşıyorsanız. Yani “canım hiç istemiyor, kolumu kıpırdatacak halim yok “ cümlelerini sıkça kuruyorsanız.
 • Sık sık intihar düşüncesi ile boğuşuyorsanız
 • Travmatik bir olay yaşadıysanız
 • Sosyal ilişkilerde sıkıntı yaşıyorsanız. Arkadaşlıklarınızda sürekli sorun çıkartan taraf oluyorsanız
 • Aile ilişkilerinizde sürekli gerginlik yaratıyorsanız
 • Çocuklarınızla iletişim kurmakta zorluk çekiyorsanız.
 • Tanımlanamayan fiziksel sorunlar yaşıyorsanız
 • Etrafınızda sizi dinleyecek kimse yoksa
 • Ve yaşam kalitenizi düşüren başka durumlar yaşıyorsanız

Osmaniye’de Psikolojik Danışman Ne İş Yapar?

Osmaniye psikolog ekibi olarak danışanların yardım ihtiyacına göre pek çok şey yapılabiliriz. Bunlar:

 • Kişilerin kendisi ve duyguları ile ilgili farkındalık kazanmasını sağlama
 • Kişilerin yaşadığı ve içerisinden çıkamadığı problemleri anlamasına yardımcı olma
 • Kişilerin duygu ve davranışlarını yorumlamasını ve çözümlemesini sağlama
 • Çevreyle uyumuna yardımcı olacak kriterler üzerinde danışanı düşündürtme
 • Danışanların kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olma
 • Danışanın yaşama isteğini ve mutluluk gibi olumlu duyguları pekiştirme
 • Sorunların çözümü için kişinin yeterli olgunluğa erişmesini sağlama
 • Empati gibi duygular üzerinde çalışma
 • Yas ve boşanma sürecinde kişiye psikoloji desteği verme
 • Kişilerin diğer insanlarla sosyal ilişkilerini düzenlemesini sağlama
 • Kişileri gerektiğinde bir üst kuruma yönlendirme

Psikolojik danışman ne iş yapar sorusunun cevabı kişiye özeldir aslında. Danışanla uzman arasındaki kurulan bağ ile danışanların beklentilerine cevap verme esasına dayanır.

halilozgen02
HALİL ÖZGEN KİMDİR?

Psikolog ve Psikolojik Danışman Arasındaki Fark Nedir?

Psikolog ve psikolojik danışman arasındaki temel fark, aldıkları eğitimden kaynaklanmaktadır. Psikologlar psikoloji mezunudur, psikolojik danışmanlar ise üniversitelerin rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümlerinden mezundur. Fakülteler arasındaki fark, aslında psikolojik danışman ve psikolog arasındaki farkı apaçık ortaya koymaktadır.

Psikolojik danışmanlar Eğitim Fakültesi mezunudur ve dolayısıyla alanları çocukların eğitimi konusunda yaşadıkları sorunlara yöneliktir. Bu yüzden psikolojik danışmanlar eğitim kurumlarında görev alırlar. Psikologların aldığı eğitim ise bireylerin rahatsızlıkları üzerinedir. Ve psikologlar psikoloji temelli sorunu olan kişilerin bu sorunlarını çözmek üzerine çalışırlar. Belli alanlarda uzmanlaşan ve master yapan psikologlar, uzman psikolog veya klinik psikolog olarak hizmet verirler. Bu durum da onları o alanda en yetkin kişi olma noktasına taşır.

Osmaniye Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Osmaniye’de psikoloji alanında danışmanlık hizmeti veren merkezler, kendilerini kötü hisseden kişilere yardımcı olmayı amaçlayan kurumlardır. Günümüzde bu anlamda çalışan oldukça fazla merkez vardır. Önemli olan burada doğru merkezleri seçip doğru uzmanlarla çalışmaktır. Bu anlamda psikolojik danışman tavsiye konusunda çevremize kulak kabartmalıyız. Çünkü bir kurumu tanımanın en iyi yolu, o kurumdan hizmet almış kişilerin düşünceleridir.

İşte bu noktada merkezimiz, başta Halil Özgen hocamız ve uzman psikolog ekibi ile Adana ve Osmaniye illerinde en fazla tavsiye edilen merkez olarak hizmet vermesiyle öne çıkmaktadır.

Adana ve Osmaniye illerinde danışanlarına en iyi çözüm yolunu sunmak için çabalayan, ön yargısız ve meslek etiğine uygun hareket eden bir ekipten oluşmaktadır.

Osmaniye Psikolojik Danışmanlık Ücreti Ne Kadar?

Osmaniye psikolojik danışmanlık ücretleri, aldığımız danışmanlığın karşılığında ödediğimiz bedeldir. Her emeğin bir karşılığı olduğu gibi psikolojik danışmanlık fiyatları da danışmanların verdiği hizmetin karşılığıdır. Bu ücret danışan ve uzman arasındaki ilişkinin profesyonellik bağlamında kurulmasını sağlaması açısından da önemlidir.

Bu noktada ruh sağlığının yaşam kalitesi açısından ne denli önemli olduğu düşünüldüğünde psikolojik danışma ücreti asla ilk kriterimiz olmamalıdır.

Osmaniye psikolog seans ücretleri 500 TL ile 1500 TL arasında değişim gösterir. 45 ile 60 dakikalık seans süresi sonucunda merkezimizde ücret en alt sınırda tutularak 500 TL olarak belirlenmiştir. Online psikolog seans ücretleri daha düşük olduğundan 500 TL olarak belirlenmiştir.  Danışanın yapısı, danışma süresi ve danışma merkezinin bulunduğu bölge fiyatları etkileyebilmektedir. Danışana sunulan terapi türü ( EMDR, oyun terapisi gibi) de fiyatların belirlenmesinde ki kriterlerden biridir.
Bu anlamda detaylı bilgiyi Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi web sitesinden bize ulaşarak elde edebilirsiniz.

Sizi Arayalım

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurmak için bir dakikanızı ayırın yada bizi arayın. İlk randevunuzu ayarlamak için sizinle iletişime geçelim.


  error: Content is protected !!