Aile Danışmanlığı ile Evliliğinizdeki Yapısal Sorunları Çözün

Aile Danışmanlığı Nedir?

Çoğu insan bana aile danışmanı nedir? sorusunu yöneltiyor. Yıllarını bu alanda uzmanlaşmaya adamış biri olarak benim verdiğim cevap, aileyi oluşturan bireylerin iletişim becerilerini artırarak aile içi problemlerini çözmelerini sağlamak olarak özetlenebilir. Danışanlara, aile içi sınırların çizilmesinde ve iç dengenin kurulmasında yardımcı olmak, empati ve problem çözme becerilerini artırmak, kişilerin fiziksel ve ruhsal iyilik halinin devamlılığını sağlama adına yardımcı olmak aile danışmanlığı mesleğinin en temel amacıdır.

Halil Özgen olarak ben, 25 yıllık çalışma ve akademik hayatımda uzman psikolog ekibimle beraber Osmaniye ve Adana’da ailelere destek vermekteyim. Osmaniye Psikolojik Danışmanlık Merkezinde aktif olarak aile bireylerine anne, baba, çocuk ve ergen konularında danışmanlık hizmeti sunmaktayım. Bu hizmetin içine dahil olan her konuda ailelere uzman desteği sunarak, sorunların çözümüne yardımcı olmaktayız. Bu sayede mutlu aileler, çiftler ve çocukların çoğalmasını hedeflemekteyiz.

Hangi Durumlarda Aile Danışmanlığına İhtiyaç Duyulur?

Ailenin tanımları kişilere göre değişebilir ama ailenin normunu oluşturan bireylerin rollerine göre davranış şekilleri ve uyması gereken bir takım yazılı olmayan kurallar vardır. Bunlar, aileyi oluşturan bireyleri birbirlerine yakınlaştıran faktörlerdir. Bunların başında da doğru kurulan aile içi iletişim gelmektedir. Ailenin bireyleri arasındaki problemlerin temelinde iletişimsizlik yatmaktadır.

Çiftlerin birbirini anlamalarının önünde duvar gibi duran bu iletişimsizlik, evliliklerin yıkılmasına neden olan en önemli sorundur. Ve bu sorun giderek büyüyerek sonrasında aile içi ilişkileri tamamen sıfırlamaktadır. İşte bu noktada aile danışmanı olan uzmanın temel görevi, aile içi iletişimin tekrar kurulmasını sağlamaktır. İletişimsizlik kendi başına sorun olabildiği gibi başka sorunların da kaynağı olabilmektedir. İşte Osmaniye Aile Danışmanlığı, ailedeki iletişimsizliğin sebep olduğu sorunlara ve problemlere çözüm bulmanıza yardımcı olan bir danışmanlık hizmetidir.

Osmaniye’de Aile Danışmanına Gidenlerin Yorumları

Halil Özgen
HALİL ÖZGEN HAKKINDAKİ YORUMLARI OKU

Osmaniye Psikolojik Danışmanlık Merkezinde uzun yıllardır aktif olarak çalışan ve 15.000 den fazla danışmanlık tecrübesi olan Halil Özgen hocamız evlilik ve çocuk sorunuyla boğuşan ve süreci yönetmekte zorlanan ailelere en doğru desteği vermektedir. Sitemizdeki yorumları inceleyerek Halil Özgen hocamız hakkındaki yorumlarını okumak için TIKLAYINIZ.

Ailede yaşanılan sorunlar konusunda Halil Özgen hoca ve uzman psikolog ekibiyle Osmaniye ve Adana illerinde YÜZ YÜZE veya dünyanın her yerinden ONLİNE TERAPİ almak isterseniz sitenin sol altındaki arama butonuna veya sağ alt köşesindeki whatsapp butonuna tıklayarak seanslar ve ücretler hakkında 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Osmaniye Aile Danışmanı Görevleri ve Çalışma Alanı Nelerdir?

Genel olarak ailelerin yaşadığı sorunlara göre farklılaşmak ile birlikte Osmaniye’de aile danışmanlığı hizmetinin çalışma alanları şu şekilde sıralanabilir:

 • İletişim kaynaklı problemlerin çözümünde destek olma
 • Eşler arası olumsuz ilişkilerin çözümünde danışmanlık yapma
 • Anne- baba ile çocuklar arasında yaşanan problemler
 • Çocuk ve ergenlerde görülen uyum sorunlarının çözümüne yardımcı olma
 • Aile bireylerinin yaşadığı bağımlılık sorunlarının çözülmesi için destek olma
 • Boşanma öncesi ve boşanma sonrası yaşanan sıkıntılarda çiftlere destek olma
 • Cinsel sorunların çözümünde cinsel terapi hizmeti verme
 • Aile içi şiddet konularında profesyonel destek sunma
 • Gebelik ve lohusalık dönemi terapisi

Osmaniye Aile Danışmanlığı Hakkında Genel Bilgiler

Aile kavramını oluşturan bireylere sunulan bir psikolojik danışmanlık hizmetidir. Sorunun yapısına göre değişen seanslarla ilerleyen süreç boyunca, aile bireylerini bir araya getirip ya da bireysel görüşmelerle sorunlarının farkına varıp çözüm yolunda adım atmalarına destek olmayı amaçlar.

Aile terapisi sadece evli çiftlerin sorunları olarak algılanmaktadır. Oysa aileyi etkileyen evlilik, çocuk ve ergenlerin her türlü soruna çözüm bulmayı hedefleyen, kendine özgü kuralları olan bir destek mekanizmasıdır.

Bazen hepimiz, yaşadığımız sorunu görüp altında yatan nedenlere ya da sorun yaşadığımız kişilere kör olabiliyoruz. Bu durumda da sadece soruna odaklanıp hayatımızı daha içinden çıkılmaz bir hale getirebiliyoruz. İşte Osmaniye’de aile danışmanı kişilerin ve ailelerin sorunlarına daha geniş pencereden bakmasını sağlayıp sorunlarını çözebilmede onlara yollar açmaya çalışmaktadır.

halilozgen02
HALİL ÖZGEN KİMDİR?

Aile Danışmanı Ne İş Yapar?

Osmaniye’de aile terapistleri fiziksel olarak elinde bir sihirli değneği olmasa da terapiler vasıtasıyla ilişkilerin bir noktadan çok daha iyi bir noktaya taşınmasına yardımcı olur. Bunu yaparken bireylerin bakış açılarını genişletmek, empati yeteneklerini iyileştirmek, Aile içi rollerin belirlenmesini sağlamak ve rollerdeki sınırların çizilmesine yardımcı olmak gibi pek çok konuda kişilere davranış değişikliği kazandırır. Kısacası, psikoloji bilimi konusunda eğitim alan kişilerce, meslek etiğine, kişilerin hak ve özgürlüklerine, kanunlara ve daha pek çok kritere uygun olarak çiftlere destek vermeyi amaçlar. Sürece dahil olan her kişi ile bireysel ve toplu görüşmeler yaparak onların farklı pencerelerden bakmasını sağlar. Ve fiziksel ve ruhsal olarak iyileşmelerine vesile olur.

Osmaniye Aile Danışmanı Ücretleri

Osmaniye aile danışmanlığı ücretleri hakkında en doğru ve güncel bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Osmaniye ve Adana’da en uygun fiyatlı aile danışmanı arayanlar için en doğru adres olan Halil Özgen ve uzman psikolog ekibi, aile içi iletişim problemleri, çiftler arası problemler, cinsel problemler, bağımlılıklar, ergen problemleri, anne baba çocuk arasındaki problemler gibi pek çok konuda en kaliteli danışmanlık hizmeti vermektedir.

Osmaniye aile danışmanlığı seans ücretleri 500 TL ile 1500 TL arasında değişim gösterir. 45 ile 60 dakikalık seans süresi sonucunda merkezimizde ücret en alt sınırda tutularak 500 TL olarak belirlenmiştir. Online psikolog seans ücretleri daha düşük olduğundan 500 TL olarak belirlenmiştir.

Osmaniye’de İyi Bir Aile Danışmanı Bulmak

Osmaniye’de iyi bir aile danışmanı bulmak, hayatta kendiniz için yaptığınız en iyi şeylerden biridir. Sorunlarını görüp onları çözmek için yola çıkmak ve bu süreçte size destek olacak iyi bir aile danışmanı ile çalışmak sorunlarınızın çözümü için çok büyük bir adımdır. Kişilerin, bireysel ve aile içi huzuru için önemli olan evlilik danışmanlığı, doğru uzman psikologlar ile çalışılarak en güzel sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

Osmaniye’de iyi bir evlilik danışmanlığı bulmak aynı zamanda da bir şanstır. Deneyimsiz, mesleki etiğe sahip olmayan, kişileri müşteri gibi gören sözde aile danışmanları, sorununuzun daha da büyümesine neden olabilmektedir. Bu sebeple iyi bir aile danışmanı bulmak istiyorsanız önceliğiniz Halil Özgen hocamız ve uzman psikolog ekibi olmalıdır.

Osmaniye Aile Danışmanlığı Merkezimiz

Adana ve Osmaniye’de bulunan merkezimiz yılların tecrübesi Aile Danışmanı Halil Özgen hocamız ve uzman psikolog ekiple çalışmaktadır. Osmaniye psikolojik danışmanlık merkezimize gelen her bireyi önemseyen anlayışla hareket eden, sorunların çözümünde destek olan hocamız ve ekibi aile içi tüm sorunların çözümünde destek olmaktadır. Osmaniye ve Adana Aile Danışmanlığı merkezimiz, başta Halil Özgen hoca olmak üzere alanında uzman psikolog ekiple sizlere uzun yıllardır hizmet vermektedir.

Osmaniye Aile Danışmanlığı Merkezimizin Verdiği Hizmetler

 • Aile içi iletişimsizlik problemlerinin çözümü
 • Boşanma süreci terapisi
 • Ebeveyn- çocuk arasındaki iletişim problemlerinin çözümü
 • Bağımlılık tedavisi
 • Çift terapisi
 • Çocuk- ergen terapisi
 • Cinsel terapi
 • Hamile ve lohusalık dönemi psikolojik sorunlarının çözümü
 • Aile içindeki çatışmaların çözümü için destek

Online Aile Danışmanlığı

Dilerseniz Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden online aile danışmanlığı desteği alarak, uzakta da olsanız eşinizle ya da çocuğunuzla yaşadığınız sorunlardan kurtulabilirsiniz. Online aile danışmanlığı ücretleri 500 TL olup Halil Özgen hocamız ile görüşmek ve detaylı bilgi almak için ekranın altındaki telefon veya whatsapp butonlarını kullanarak iletişime geçmeniz yeterlidir. Asistanımız ailenizde yaşadığınız sorun hakkında sizi hocamız ile görüştürecek ve ön görüşme yapma imkanına sahip olabileceksiniz.

Yaşadığınız sorunların adeta kartopu gibi büyümesine izin vermeyin, yaşamınızı güzelleştirin. Bunun için hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Artık sende HAK ETTİĞİN MUTLULUĞU YAŞAMAK için destek almayı sakın unutma.

Sizi Arayalım

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurmak için bir dakikanızı ayırın yada bizi arayın. İlk randevunuzu ayarlamak için sizinle iletişime geçelim.


  error: Content is protected !!